Знамениті люди із захворюванням Паркінсона

Дуже відома хвороба Паркінсона (колись «тремтливий параліч») є хронічним нейродегенеративним захворюванням центральної нервової системи. Воно проявляється, як порушення довільних рухів. Це захворювання неможливо повністю вилікувати, а от уразити людину воно може в будь-якому віці. Ми склали список знаменитих людей, які не змогли уникнути Паркінсона.

Легендарний боксер Мухаммед Алі, відомий у всьому світі, який вже багато років страждає від однієї з найбільш важких форм захворювання Паркінсона. Його діагностували у боксера ще в 1984 році.

Найвідоміший іспанець, який заснував сюрреалізм і залишається знатним в усьому світі і сьогодні – Сальвадор Далі також у нашому списку. Йому виставили діагноз «паркінсонізм» в 76 років, а через рік після цього померла його кохана дружина, Гала, що змусило хворобу розвиватися в прискорених темпах.

Напевно багато хто з нас люблять трилогію «Назад у Майбутнє» і зірку цього фільму – Майкла Джея Фокса. Саме йому у 1991 році діагностували хворобу Паркінсона. Дуже довго актор намагався приховати факт такого захворювання, але в 2000 році він був змушений закінчити свою акторську кар’єру, так як хвороба не відступала.

Весь світ бачив, як хвороба Паркінсона вражала Папу Римського Івана Павла Другого. В кінці життя саме ця хвороба викликала у нього проблеми з мовленням.

Сьогодні це складно довести, але є багато фахівців, які стверджують, що в Адольфа Гітлера крім інших хронічних розладів була і хвороба Паркінсона.

Мао Цзедун до середини 70-х вже був так сильно вражений хворобою Паркінсона, що майже не міг втручатися в політику Китаю.

Відомий сьогодні музикант Оззі Осборн багато років тремтіння рук зсилав на наслідки багаторічного вживання наркотиків. І тільки до 2005 року лікарі винесли йому діагноз – хвороба Паркінсона.

Читати також:

Великі люди і їх музи

Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили...

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо...