Великий першовідкривач – Томас Едісон

Томас Алва Едісон вважається одним з найбільш геніальних винахідників всіх часів. Якби не його внесок, то наші вулиці були б неосвітленими, ми б не знали що таке телевізор і навіть не говорили б «алло», підіймаючи трубку телефону.

 У 1847 році народився Томас, який був досить кволим і тендітним, але дуже активно проявляв інтерес до книг і різноманітних дослідів, особливо з роду хімії. Втім, вчителі не вважали Томаса генієм, а навіть навпаки – обмеженим і досить відсталим.

У 12 років Едісон пішов працювати на залізничну станцію, щоб заробити собі на книги та різноманітні пристосування для проведення експериментів. Там він врятував сина начальника станції від насування вантажника, за що чоловік навчив його телеграфної справи. Після чого Томас відразу зробив собі маленьку телеграфну лінію. Трохи пізніше він вже працював телеграфістом. Але при цьому, всі свої заощадження він витрачав на книги та проведення дослідів.

Після переїзду до Нью-Йорку в 1869 році, він продав першу розробку, а саме удосконалення телеграфування, за 40 тисяч доларів. Навіть після того, як Томас знайшов супутницю життя і одружився, він все ще продовжував свою винахідницьку роботу.

Телефонний мікрофон – став одним з перших винаходів цього геніального вченого. Після чого, він зареєстрував фонограф в Бюро винаходів, це був пристрій, записуючий звук. Також Едісон значно удосконалив кіноапаратуру.

Але, безумовно, найбільш значущий винахід Томаса Едісона – електрична дугова лампа розжарювання. І навіть не сама лампа, а система електричного освітлення, яка дуже швидко отримала широке поширення у всьому світі.

Всього Томас Едісон за своє життя отримав понад 4 000 патентів у США та інших країнах. Тому його внесок в історію не можна переоцінити.

Читати також:

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме...

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію,...