Великі першопрохідці

Справжніми двигунами науки є першопрохідці. Хтось зміг переплисти вперше океан, хтось вийти в космос, а інший почав занурюватися в морську безодню. У статті ми нагадаємо вам про відважних першопрохідників, які зуміли показати нам світ у всій його красі, яким ми бачимо його сьогодні.

Лейф Ерікссон – перший європеєць, який відвідав Північну Америку. У 19 столітті він збився з потрібного курсу і причалив до країни, яку назвав «Вінланд». Хоча точно не відомо, куди саме він причалив, але археологи стверджують, що знайшли поселення Вікінгів в Ньюфаундленді, Канада.

Сакагавея – індіанська дівчина, на знання якої повністю покладалися Мерівезер Льюїс і Вільям Кларк, здійснюючи експедицію через всю Америку. Вона подолала 6 437 км з дослідниками і дитиною на руках. А в 1805 році зустріла втраченого брата – вождя з племені Шошонов.

Про подвиг Кристофора Колумба багато говорити не потрібно, але все ж згадати про відкриття Багамських островів та Куби в 1492 році.

Амеріго Веспуччі, на відміну від Колумба, точно знав, що відкрив і дав цьому континенту своє ім’я. А знання це прийшло до нього після ретельного обстеження берегів Південної Америки в 1502 році.

Джеймс Кук проплив на південь набагато далі, ніж його попередники, і довів, що Північно-Західний прохід – вигадка. Берегові лінії Австралії були нанесені ним на карти, як і багато островів в Тихому океані. Він здійснив три експедиції, дві з них були кругосвітніми.

Вільям Біб неутомний дослідник в 1934 році спустився в батисфері на глибину 922 метри. Він наголосив на тому, що світ під водою такий же дивний, як на іншій планеті.

Чак Йегер в 1947 році став першою людиною, який подолав звуковим бар’єром. А в 1952 році він зумів пролетіти зі швидкість, яка удвічі перевищувала звукову.

Луїза Арне Бойд за свої дослідження в Гренландії отримала прізвисько «Крижана жінка». Вона ще відкрила підводний гірський ланцюг в Північному Льодовитому Океані. Це ще й перша жінка, що пролетіла на літаку над Північним полюсом.

Перша людина в космосі – Юрій Гагарін. Цей новий світ відкриває безмежні простори Всесвіту.

Читати також:

Великі люди і їх музи

Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили...

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо...