Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили саме чоловіки. При цьому не варто забувати про величезний внесок їх найпрекрасніших супутниць життя, без яких досить важко уявити творчість великих чоловіків. У нашій статті ви зможете прочитати про відомих муз великих людей.

Сальвадор Далі + Гала. У житті Олена Дьякова, Гала, стала однією з найбільш відомих муз у світі. Саме вона змогла побачити в юному Сальвадорі невдасі початківця Генія з великої літери. Гала стала дружиною великого художника, хоча була старша за нього на цілих 10 років. Вона все життя була його натхненням, музою і ставала моделлю для багатьох картин. При цьому на ній лежало все господарство і фінансові справи.

Огюст Роден + Камілла Клодель. Ще одна найвідоміша натхненниця – Камілла. У 19 років вона прийшла вчитися до Родену, якому тоді виповнилося вже 45. Вона служила моделлю для скульптора і допомагала в майстерні, а незабаром стала його коханкою і музою. Багато її робіт Роден присвоїв собі. Їхні стосунки тривали десять років, після чого розпалися, а на дівчині відобразилися дуже важко, що привело її в психіатричну клініку.

Едгар Аллан По + Вірджинія Клем. Всього в 13 років юна Вірджинія вже стала дружиною американського письменника, йому ж у цей момент виповнилося – 27. При цьому вони були один одному кузенами (двоюрідними братом і сестрою), що сьогодні було б дуже дико. У 25 років Вірджинія померла від страшної хвороби туберкульозу, що стало потрясінням для Едгара. Він почав часто писати про вмираючу жінку і наклав на всю свою творчість містичний, похмурий відбиток.

Льюїс Керролл + Аліса Лідделл. Аліса – це маленька дочка Генрі Лідделла, друга письменника, яка стала прототипом головного персонажа з книги «Аліса в Країні чудес». Цю книгу Льюїс написав на Алісине і її сестер прохання, без якого книга могла б не побачити життя.

Франческо Петрарка + Лаура. Чисто платонічну любов Петрарка відчував до своєї музи. У Лаури був чоловік, а поет її вперше побачив, коли їй виповнилося 19 років. З тих пір він почав всюди слідувати за нею, щоб зловити хоч випадковий погляд. Через 21 рік Лаура померла, але Петрарка продовжував писати сонети, присвячені їй.

Читати також:

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо...

Шпигунка-танцівниця Мата Харі

Шпигунка-танцівниця Мата Харі

У наші дні оголені жіночі форми і відверта еротика вже нікого не дивує. Але ще близько століття...