Працьовитість і контроль – секрет успіху Джона Рокфеллера

Джон Рокфеллер (1839-1937) – американський мультимільйонер і підприємець, унікальна людина, чиє ім’я стало символом заможності. Він був надзвичайно працьовитий, цілеспрямований і набожний. Як не дивно, партнери через ці якості називали Джона дияволом.djon1

Заняття бізнесом і підприємництвом було частиною сімейного виховання. Так, наприклад, ще будучи зовсім дитиною, Джон купував фунт цукерок, який потім поділяв на маленькі частини і надалі перепродував їх власним братам і сестрам.

Рокфеллер був досить тихим хлопчиком, з боку виглядав розсіяним, але насправді він відрізнявся дуже гарною пам’яттю і непохитним спокоєм. Але разом з тим, він був дуже чутливим, про що свідчить той факт, що коли померла його сестра, Джон утік на задній двір, кинувся на землю і так пролежав на сирій землі цілий день.

Школа залишилася так і не закінчена Рокфеллером. Так, в 16 років, юнак мав за плечима тільки тримісячні курси бухгалтера, і вже зумів зайняти місце помічника бухгалтера в торговельній компанії “Хьюітт і Таттл” (Hewitt and Tuttle). Першою оплатою було всього лише $ 17 в місяць, але через деякий час – $ 25. Для того, щоб зберегти всі свої заощадження, і не втрачати даремно ні цента, Джон купив невелику книгу, в яку ретельно записував всі свої витрати. Цю книжку підприємець зберіг до кінця свого життя.djon3

Але наступні роки свого життя Рокфеллер більше ніколи не працював на когось. Так, наприклад, вже в 18-річному віці Джон зумів стати молодшим партнером комерсанта Моріса Кларка. А до 1864 року обидва партнери вже щосили займалися пенсільванською нафтою. Рік потому Рокфеллер вирішив зосередитися тільки на нафтовому бізнесі, але Кларк був проти такого повороту. І тоді Джон викупив у партнера його частку за $ 72 500 і з головою занурився в нафту.

Потім були злети і падіння, але вони не затьмарили успіх підприємця. Вже в 1917 році особистий стан Рокфеллера оцінювалося в суму від $ 900 млн до $ 1 млрд, і цей покажчик склав 2,5% від тодішнього ВВП Сполучених Штатів. Якщо говорити про сучасний еквівалент, то Рокфеллер володів приблизно $ 150 млрд. Компанія Джона транспортувала й переробляла більш 80% нафти, яка добувалася в США. Таким чином, частка Standard Oil у світовій торгівлі нафтою перевищувала 70%.

Про свою дружину, Лору Селестіно Спелман (познайомилися молоді люди ще будучи студентами), Рокфеллер якось говорив: «Без її порад я б так і залишився бідняком».djon2

Цікаво також те, що Лора і Джон з самого початку привчали своїх дітей бути скромними, невибагливими і працьовитими. Батько сімейства запровадив макет ринкової економіки в середині своєї сім’ї. Так він зробив свою старшу дочку директором, а іншим дітям велів вести у всіх подробицях бухгалтерські книги. За «правильно» проведений час діти отримували цукерки та іншого роду винагороди. А за запізнення до сніданку їх штрафували.

Незважаючи на те, що Рокфеллер був дуже суворий зі своїми витратами, він активно займався благодійністю. Про це свідчать наступні цифри: пожертвування Джона за все життя змогли перевищити $ 500 млн. Таким чином, поєднуючи дві різні грані: щедрість і економію, Джон Рокфеллер став найбагатшою людиною в історії.

Читати також:

Форд: хороша ідея через безглуздий випадок

Форд: хороша ідея через безглуздий випадок

16 червня 1903, Генрі і одинадцять його друзів-ентузіастів, зібравши пристойну суму в 28000 доларів,...

Історія успіху Інгвара Кампрада

Історія успіху Інгвара Кампрада

Може і не дуже відоме його ім’я, але ця людина стала засновником величезної мережі магазинів...