Дивний і геніальний Леонардо да Вінчі

Багато хто з нас чув про те, наскільки неординарною особистістю був Леонардо да Вінчі. Він не просто творив – він насолоджувався і жив цим. У кожній його картині є ребуси і загадки, навіть його мемуари прочитати і тим більше буде зрозуміти не так-то просто. У нашій статті ми вирішили розповісти вам про дивацтва безсумнівного генія Леонардо да Вінчі.

Усі записи Леонардо да Вінчі зроблені у зворотному напрямку, тому щоб простіше їх читати вам доведеться ставити їх напроти дзеркала. Вчені не можуть сказати точної причини, чому він так робив і сам він цього не пояснює. Факт залишається таким – до сьогодні збереглося близько 6000 сторінок з його записами і всі вони написані таким чином та ілюстровані малюнками.

Величезним захопленням для Леонардо було людське тіло. Він намагався дізнатися про нього все, для цього досить часто різав трупи. Дізнаючись про людську анатомію нове, він все записував та малював.

«Вітрувіанська людина» – це один з найбільш відомих його малюнків, який він зробив у 1487 році. Він став наочною ілюстрацією таланту Леонардо да Вінчі в науці і мистецтві. Це чітка ілюстрація співвідношень в тілі людини. Приміром, чотири пальці – це ширина долоні, висота людської стопи займає 1/6 її ширини, а от довжина розпростертих рук дорівнює висоті людини.

Леонардо да Вінчі в першу чергу винахідник, а після – художник. Хоча він досить рідко робив зразки своїх винаходів, але деякі з них використовуються нами навіть сьогодні (він винайшов їх в 1400-х роках), наприклад, парашути та вертольоти. Да Вінчі був одержимий ідеєю війни, тому винайшов надійний броньований автомобіль (на подобі сучасного БТРа), прототип якого, тобто танк, почали використовувати лише через 500 років у Першій світовій війні.

Він, безсумнівно, один з найбільш популярних у світовій історії художників. Творив він в той же час і в тому ж місця, що й Мікеланджело. Але не варто думати, що вони були друзями, навпаки – вони були завзятими противниками і в громадських місцях досить часто ображали один одного.

Найбільш популярна картина у виконанні Леонардо да Вінчі – «Мона Ліза». На її обличчі немає ні вій, ні брів, хоча є ймовірність того, що за 500 років вони просто стерлися або картину невдало намагалися реставрувати.

 

Читати також:

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме...

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію,...