Дивні звички великих людей

Кожен з нас індивідуальність і це проявляється не тільки в нашому таланті і знаннях, але й у найбільш дивних звичках. Такі звички властиві не тільки звичайним людям, але і тим, хто залишив яскравий слід в історії. Про деякі з них ми вирішили написати.

Сам Гейне писав про себе, що творчість стала хворобою його душі, і порівняв це з тим, що перлина є хворобою молюска. Тому, деякі звички великих людей просто не можна назвати загальноприйнятими.

Шиллер, приміром, міг творити тільки в тому випадку, якщо на його столі лежали гнилі яблука. В іншому випадку муза його не відвідувала.

Без свого кільця, яке прикрашав алмаз, не міг працювати Гайдн. Кожну хвилину він розглядав його і весь час крутив.

Коли Вагнер складав черговий музичний твір, то розкладав яскраві шматки шовку на стільці та інші меблі, так як мав звичку весь час брати їх і смикати в руках.

У свій час, для успішної роботи над новим романом Еміль Золя прив’язував себе до стільця.

Шарлоту Бронте мала звичку кожен раз, пишучи нові романи, відриватися і йти чистити картоплю.

Годинами сидіти за письмовим столом міг Едгар По, при цьому просто мовчки дивитися на чистий аркуш паперу. Майже також поводився Метерлінк. Він щоранку 3:00 відсиджував за письмовим столом, навіть якщо йому в голову не приходила ні одна думка.

Дюма-син любив не менше п’яти разів грунтовно поїсти для того, щоб пробудити в собі натхнення.

Дюма-батько мав особливу потребу – писати тільки на якихось квадратних аркушах. Він негайно припиняв свою роботу, якщо такого паперу не було або вона закінчилася.

Жорж Санд щодня писала рівно до 11 годин, навіть якщо вона закінчувала свій роман в 10.30, то все одно приступала писати новий і працювала рівно півгодини.

Всього 31 рік прожив Шуберт, але зумів створити чимало відмінних творів. Перед тим, як оприлюднити свої улюблені твори, він їх обов’язково повинен був зіграти на гребінці.

Читати також:

Великі люди і їх музи

Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили...

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо...