Сумніви Матері Терези

Не завжди люди, які досягають у чомусь лідерства, так вже просто проходили свій шлях до нього. Ім’я Матері Терези відоме у всьому світі, це жінка, яка завдяки своїй сильній вірі зуміла хоч трохи змінити світ. Але і в цій історії не все так просто.

Якщо вірити знайденим записам самої Матері Терези, яка була канонізована Папою Римським незабаром після своєї смерті, то її протягом довгих п’ятдесяти років терзала криза віри.

Якщо вивчити її щоденник і листи, то дуже просто можна намалювати перед собою картину її життя, яка абсолютно відрізняється від тієї, яку нам описували офіційно. Ця черниця, яку удостоїли Нобелівської премії миру, абсолютно не схожа на жінку з непохитною вірою.

У 2007 році в Римі прийняли рішення переписати біографічні дослідження про Матір Терезу, так як знайшлося дуже багато нових одкровень, які абсолютно змінюють історію її життя. Але знайшлося і багато противників, які не хотіли вірити в іншу сторону життя цієї жінки. Всі матеріали, зібрані Римською католицькою церквою після смерті подвижниці, вирішили опублікувати в одній книзі під назвою «Секрети Матері Терези».

Мати Тереза дуже багато років працювала в Калькутті, серед бідняків, і в 1958 році написала, що її посмішка є лише великим покривом, який приховує багато болю. Адже багато хто знає, що монахиня намагалася завжди посміхатися, щоб всі, хто оточують її, як вона сама висловилася, думали що «віра, надія і любов переповнюють мене, що єдина воля з Богом і близькість до нього наповнюють моє серце. Якби всі тільки знали … ».

В одному зі своїх листів Мати Тереза писала так: «увергнуті в Пекло приречені на вічні муки, тому що зважилися втратити Бога». Далі її слова шокували багатьох: «У душі я відчуваю жахливу біль такої втрати. Мені здається, що я не потрібна Богові, що Бог – це не Бог і що в дійсності Його не існує».

Одна з популярних римських щоденних газет писала, що Мати Тереза жінка, що побачила видіння тільки в один рік, а протягом усього життя, 50 років, просто сумнівалася аж до самої смерті.

 Її роки сумнівів були саме після того, як до неї прийшли бачення, і вона пішла викладати в школі Калькутти, а також відправилася на допомогу індійським біднякам.

Після того, як Мати Тереза померла, для черниці було зроблено виняток від Папи Римського, який за правилами Ватикану не міг провести беатифікацію раніше, ніж через п’ять років після кончини людини. У недавній історії це єдиний випадок, коли зробили такий виняток.

Читати також: