Сильна і пристрасна Клеопатра

Перша жінка-політик, остання з фараонів, цариця і поетеса, фармацевт і дослідник, полководець і справжня фатальна жінка – це все Клеопатра. Вона зробила свою країну Єгипет величною, але її життя навіть через тисячі років залишається сповненим загадок. Ми зібрали для вас кілька цікавих фактів про цю велику жінку.

У елліністичному Єгипті Клеопатра Філопатор VII (повне ім’я) була останньою царицею з македонської династії Птолемеїв.

Після приходу до влади в 18 років, вона вийшла заміж за свого 12-річного брата на ім’я Птолемей ХІІІ. Для того часу це була звичайна традиція. Трохи пізніше її чоловіком вже став брат Птолемей XIV. Потім вона була у фактичному шлюбі з великим римським полководцем – Марком Антонієм.

Її часто порівнювали з Ісідою і Венерою. Є переказ про те, що одну з перлинних сережок Клеопатри розпиляли на 2 і прикрасили статую Венери в римському Пантеоні. Є монети, на яких цариця зображена в образі Афродіти з немовлям Цезаріоном, який був уособленням Ероса.

Плутарх був захоплений сміливістю і розумом Клеопатри. Саме він описав першу появу цариці перед Цезарем, коли вона наказала закатати її в коври і зав’язати мотузками, що символізувало її піднесення себе для нього.

Марк Антоній кілька разів запрошував Клеопатру на першу зустріч, але вона відмовляла. А робила вона це через будівництво грандіозного корабля з дерева цінних сортів під красивими червоними вітрилами. Саме на ньому вона попливла до Антонія, вся усипана пелюстками троянд, що дозволило їй назавжди полонити його серце.

Плутарх писав, що після бенкетів для Марка Антонія, Клеопатра дарувала для важливих гостей паланкіни з рабами-носіями, а іншим – коней в золотій збруї. Марнотратство цариці не мало меж.

Клеопатра мала колекцію різноманітних отрут і дуже часто перевіряла їх на ув’язнених, щоб зрозуміти, яка отрута вбиває швидше.

Є твердження, що Клеопатра померла від укусу кобри, але деякі історики вважають, що це була отрута (опіум з рослиною болиголов), яка абсолютно не залишає слідів на тілі.

Читати також:

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Одна з найбільш яскравих жінок минулого сторіччя – принцеса Діана. Сьогодні про її життя навіть...

Щось найцікавіше про королеву Англії

Щось найцікавіше про королеву Англії

Королева Єлизавета ІІ – це 40-й за рахунком монарх, починаючи з Вільгельма Завойовника, який...