Шпигунка-танцівниця Мата Харі

У наші дні оголені жіночі форми і відверта еротика вже нікого не дивує. Але ще близько століття тому все було зовсім по-іншому. Першою порушити давно сформовані закони і засади змогла шпигунка Мата Харі, яка відкрила завісу над таємницею жіночого оголеного тіла.

Гертруда Маргарита Зелле справжнє ім’я Мати Харі, яка була екзотичною танцівницею і шпигункою часів Першої світової війни. Вона народжена в Нідерландах, в досить багатій родині, але рано втратила батьків. Виховував її хрещений. Вона здобула освіту вихователя в дитячому садку в Лейдені. А в 21 рік вже вийшла заміж і народила чоловікові двох дітей, але, на жаль, шлюб розпався.

Гертруда займалася в місцевій танцювальній групі, де й почала свою кар’єру найвідомішої спокусниці, крім того вона працювала в цирку наїзницею. У 1905 році до неї прийшла популярність, після виконання танців в «східному стилі». Тоді глядачі сприймали це, як сучасний стриптиз. Саме для таких виступів вона взяла псевдонім Мата Харі.

За досить короткі період у неї з’явилося дуже багато шанувальників, серед яких були високопоставлені чиновники. Таким чином, вона майстерно використала свої зв’язки з урядовими і військовими службовцями обох воюючих сторін і передавала своїм союзникам секретні відомості.

У 1916 році французька контррозвідка почала підозрювати Мату Харі на шпигунстві. А в 1917 році її відправили з секретною місією в Мадрид. Хоча незабаром її радіообмін з центрами був перехоплений. Є підозра, що німці спеціально розсекретили дані, щоб не працювати з подвійним агентом. 15 жовтня Гертруду Маргариту Зелле розстріляли.

Так звичайною красою тіла жінка змогла маніпулювати настільки сильними чоловіками, які самі в результаті зрадили її.

Читати також:

Великі люди і їх музи

Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили...

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо...