Найцікавіше про Пушкіна

Великий російський письменник Олександр Пушкін пам’ятав себе з чотирьох років. Він не раз нагадував про те, що пам’ятає момент колихання землі і тремтіння колон, а останній землетрус в Москві був ще в 1803 році. Саме в цей період відбулася і перша зустріч Пушкіна з імператором. Тоді він маленький мало не потрапив під копита коня Олександра І, який прогулювався, але на щастя коня встигли затримати.

Як не дивно, але у свій знаменитий ліцей Пушкін вступив по блату. У нього набирали тільки 30 осіб, а так як його дядько був особисто знайомий з міністром Сперанським (засновником), то влаштував туди племінника. Але пишатися йому було нічим, тому що в списку успішних учнів Пушкін виявився другим з кінця.

Зате саме в ліцеї він перший раз закохався. Дуже цікаво почитати відгуки про нього від різних людей. Наприклад, його брат описував його поганим собою, з малим зростом, але чомусь він привертає увагу жінок. А от Віра Нащокіна в листі писала, що Пушкін ошатний, з красивими блакитними очима, кучерявим волоссям і незвичайною привабливістю. Втім, його брат помітив, що якщо Олександру хтось подобався, то він ставав дуже привабливим, а в іншому випадку був нестерпним.

Перша дуель поета також відбулася в ліцеї. Взагалі його викликали на дуелі близько 90 разів. А сам Пушкін був готовий стрілятися більше 150 разів, хоча причини могли бути просто смішними і не варті. Наприклад, у звичайній розмові Пушкін міг обізвати когось негідником, що природно закінчувалося стрільбою.

Пушкін мав багато карточних боргів, досить серйозних. Хоча він завжди намагався з них викручуватися. Дуже часто писав своїм кредиторам злісні епіграми і малював карикатури. Одного разу така творчість було розкрита, що підняло великий скандал.

Є ще один цікавий факт, який не відноситься до біографії поета. Жителі Ефіопії встановили у себе пам’ятник Пушкіну і висікли на ньому слова: «Нашому поетові».

Читати також:

Цікаві факти про Анну Ахматову

Цікаві факти про Анну Ахматову

Ганна Андріївна пережила дві Світові війни, в перебігу яких, ця сильна жінка відчувала неймовірний...

Як же читали письменники?

Як же читали письменники?

Горький Максим Горький, за спогадами А. Новикова-Прибоя, читав журнали досить особливо. Він брав...