Про Петра Першого

Петро Перший був заввишки в 200 см, коли він був оточений натовпом, то його голову можна було побачити, але от взуття він носив тільки 38 розміру, що трохи дивно при такому зрості. У нього було дуже міцне здоров’я, він не раз уникав смерті від рук змовників і від звичайних нещасних випадків. А коли Петро був маленький, то міг добу грати без сну і їжі, при цьому йому не залежало в яку гру, головне, щоб було шумно. Але коли треба було, він був дуже ввічливим і посидючим.

Приклавши чимало військових зусиль, він став Імператором Всеросійським, Князем Ліфляндськая, Естляндську і Карельським. Крім того, він вивчив дуже багато ремесел за своє життя. Він добре знав кораблебудування, навігацію, виготовлення годинників, також він брав уроки граверної справи і малювання, освоював ремесло теслі, садівника, муляра, навчався виготовляти папір. При цьому, він відвідував анатомічний театр, де практикувався в хірургії та будові людського тіла. Петру не давалося одне ремесло, він не міг навчитися плести лапті, навіть вимовивши одного разу: «немає мудрішого ремесла, ніж лапотне …».

Раніше ковзани прив’язували до взуття ременями і шнурками. Ковзани, які ми звикли бачити сьогодні, з прикріпленими до підошви полозами були винайдені Петром І. У той час він перебував у Голландії, у зв’язку з корабельними справами, і дуже захопився катанням на льоду.

Правою рукою Петра Першого був Меньшиков Олександр, який, як потім виявилося, був майже неписьменним, як і більшість інших його сподвижників.

Було безліч найрізноманітніших указів Петра першого. Його турбувало абсолютно все – зовнішній вигляд і поведінка підданих, він змінив календар, займався політикою, торгівлею, будівництвом, ремеслом, культурою і взагалі усім, чим тільки можливо. Був один його указ про ставлення до свого начальства: «Перед обличчям начальницьким, підлеглий повинен мати придуркуватий і поганий вигляд, щоб не бентежити начальника своїм розумінням».

Читати також:

Сильна і пристрасна Клеопатра

Сильна і пристрасна Клеопатра

Перша жінка-політик, остання з фараонів, цариця і поетеса, фармацевт і дослідник, полководець...

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Одна з найбільш яскравих жінок минулого сторіччя – принцеса Діана. Сьогодні про її життя навіть...