Міфи і правда про Джакомо Казанову

Стендаль настільки реально описав свого літературного героя, що ім’я справжнього Джакомо Казанови тісно з ним зрослося і стало прізвиськом. Його можна поставити в ряд з Дон-Жуаном, ловеласом і звабником. Але цей найвідоміший спокусник був не тільки авантюристом і «серцеїдом», а ще й абатом, письменником, музикантом, філософом і дипломатом. Ми вирішили трохи відкрити завісу того, ким насправді був герой-коханець.

Місце народження Казанови – Венеція. Його батьки бідні актори. У дитинстві хлопчик дуже часто хворів, і довгий час проводив зі своєю бабусею. Крім Джакомо сім’я виховувала ще трьох дітей.

Навчання в університеті Падуї дозволило йому отримати прекрасну юридичну освіту, а в 17 років він вже захистив дисертацію з юриспруденції, після чого вступив у духовну семінарію. Дуже часто він працював фінансовим або дипломатичним агентом.

Казанова ніколи не сидів довго на одному місці, навіть враховуючи те, що міг стати відмінним адвокатом. Жага пригод і справжній дух авантюризму змушували його обривати зв’язки і просто вирушати в новий шлях.

Джакомо ідеально знав античну літературу, переклав «Іліаду» і цитував Горація. Він писав не тільки оди і сонети, але і сильні політичні памфлети, трагедії, брошури з математики, історичні нариси, а також розповіді про своє життя. У 18 столітті він описав свою втечу з в’язниці у Венеції і книга стала бестселером того часу.

Він перший створив енциклопедію сирів. А також винайшов державну лотерею.

Коли він побував у Росії, то був прийнятий в літературну Академію в Аркадії і там видавав літературний журнал.

Наприкінці свого життя він працював в сучасній Чехословаччині, бібліотекарем в замку Дукс.

Багато хто знає, що Казанова не рахувався красенем, він умів притягувати увагу завдяки гострому розуму і внутрішній чарівності. І безліч жінок було в його житті, деяких він щиро любив, але наприкінці життя він навіть не знайшов нікого, щоб заповісти свої мемуари.

Казанова написав мемуари «Історія мого життя», в яких багато хто чекає прочитати його любовні історії, але це не так, у них він описав цілу епоху. Там є роздуми про релігію, політику і красу, а також описи людей, міст і звичаїв, які були притаманні тому часу.

Читати також:

Великі люди і їх музи

Великі люди і їх музи

Дуже багато шедеврів створено за період існування світу, але, як не дивно, більшість з них створили...

Шпигунка-танцівниця Мата Харі

Шпигунка-танцівниця Мата Харі

У наші дні оголені жіночі форми і відверта еротика вже нікого не дивує. Але ще близько століття...