Як же читали письменники?

Горький

Максим Горький, за спогадами А. Новикова-Прибоя, читав журнали досить особливо. Він брав перший журнал, просто відкривав його і починав чи то переглядати, чи то читати. Горький так по-особливому це робив, що здавалося, що він просто ковзав поглядом по сторінках зверху вниз, а не читав. Коли один журнал був прочитаний, він брав другий і робив теж саме: відкривав на сторінці, спускався по ній поглядом, на що витрачав менше хвилини і так повторювалося безліч разів, поки не закінчувався журнал. Так він всього за кілька хвилин міг прочитати кілька журналів.

Бальзак

Сам Бальзак також мав особливий спосіб читання, який сам же описував. Він стверджував, що може феноменально вбирати всі думки в процесі читання. Бальзак схоплював своїм поглядом відразу сім-вісім рядків, а його розум дуже швидко осягав сенс, він навіть стверджував, що мислить зі швидкістю сприйняття тексту очима. Часто всього лише одне слово потрібно було письменникові, щоб засвоїти значення цілої фрази і про це він сам розповідав.

Також відомо, що дуже швидко читали: Наполеон Бонапарт, Ж.-Ж. Руссо, Чернишевський і Олександр Пушкін.

Чернишевський

Чернишевського всі пам’ятають, як дуже обдаровану особистість. Він міг з особливою легкістю писати статтю і під час цього диктувати своєму секретарю переклад з німецької. Такий феномен не багатьом притаманний, для цього потрібно вміти феноменально швидко перемикати свою увагу з одного об’єкта на зовсім інший, при цьому створюючи видимість того, що працюють два вогнища збудження. Чернишевський читав неквапливо, але плавно і спокійно.

Читати також:

Найцікавіше про Пушкіна

Найцікавіше про Пушкіна

Великий російський письменник Олександр Пушкін пам’ятав себе з чотирьох років. Він не раз...

Цікаві факти про Анну Ахматову

Цікаві факти про Анну Ахматову

Ганна Андріївна пережила дві Світові війни, в перебігу яких, ця сильна жінка відчувала неймовірний...