Як читали великі політичні лідери

Сталін

Величезні бібліотеки були у Троцького і Леніна, Молотова і Дем’яна Бідного. Також величезну бібліотеку мав Сталін, який формував її за своїм принципом: він класифікував книги з питань, а не по авторах (філософія, психологія, соціологія і т.д.). В його бібліотеці можна було знайти практично всю російську класику, як окремі книги, так і збірники. У нього було дуже багато книг Пушкіна і про Пушкіна. Крім того, абсолютно всі радянські енциклопедії, безліч словників і різних довідників.

Багато книг Сталін просто переглядав, але ті, що йому подобалися, він дуже уважно читав, деякі навіть по кілька разів. Як правило, він читав книги з олівцем, а іноді навіть з декількома кольоровими олівцями, він підкреслював фрази, виділяв абзаци і часто писав на полях. Він читав або переглядав по кілька книг в день, і сам говорив про те, що нормою повинно бути не менше 500 сторінок в день.

Майже половину бібліотеки Сталіна складали книги з історії, три чверті з яких стосувались великої історії ВКП (б). Але особливо ретельно він вивчав історії воєн ассірійців, стародавніх римлян і греків. І всі ці книги були повні закладок і позначок Сталіна.

Карл Маркс

Основне твердження Карла Маркса про книги полягало в одній фразі: «Книги – мої раби». Він у всіх книгах робив позначки, замітки на полях, кожна, прочитана ним, книга мала закладки і загнуті сторінки в тих місцях, що здавалися йому найбільш важливими і цікавими.

Рузвельт

Один із найбыльш ненаситних і швидких читачів серед всіх державних лідерів вважався Рузвельт. Деякі джерела стверджують, що він одним поглядом міг прочитати цілий абзац, і завжди завершував читання книги за один присід. Він серйозно працював над тим, щоб навчиться швидко читати. Спочатку він намагався охопити в ході призупинення 4 слова, потім 6 і навіть 8. Адже читання збагачує, тому не варто зволікати.

Гітлер

Гітлер завжди у вільний час ковтав сили-силенні політичної та науково-технічної літератури без розбору, це могли бути брошури, памфлети, трактати. У нього була одна традиція, просто перегортати книжку, перед тим як її читати, щоб дізнатися, чи буде вона йому цікавою, і робив він це з кінця. Він читав виключно те, що йому потрібно. Кожен день, рано або ввечері, він опрацьовував хоча б одну книгу.

Гітлер не вчився універсально або ґрунтовно, але завжди вчився з ретельністю. Він добре продумував виключно те, що визнавав.

Його секретар розповідав, що в бібліотеці Гітлера не було жодного класика і жодного твору, який можна назвати людяним або духовним. Він завжди говорив, що приречений, відкидати художню літературу, що весь час вчиться. З «Майн Кампф» можна зрозуміти, що він читає книги, в яких знаходить підтвердження власним ідеям, і тільки те, що є «цінним» для нього. Гітлера ніколи не цікавила інша сторона життя, яка змушувала розмірковувати.

Вашингтон

Джордж Вашингтон завжди вголос читав ранкові газети. Він намагався якомога уважніше вслухатися в текст і завжди викликав роздратування сусідів своїм бубонінням. Вашингтон стверджував, що зміст тексту уяснити йому допомагає саме читання вголос, так можна легко відокремити правду від вигадки.

 

Читати також:

Найбільш гучні любовні історії у світовій політиці

Найбільш гучні любовні історії у світовій політиці

У 1963 році в Британії був скандал пов’язаний з військовим міністром Джоном Проф’юмо, який...

Найбагатші політики в світі

Найбагатші політики в світі

Всім відомо, що найбільше мільярдерів йдуть в політику або в Росії або в Америці. У рейтингу найбільш...