Винахідники, які померли від своїх винаходів

Дуже часто, для того щоб зробити грандіозний винахід, люди витрачають цілі життя. Весь час покращують їх і допрацьовують, поки не будуть готові вразити ними весь світ. У мороці ховається їх інша частина життя, але є і виключення з правил. Є варіанти, коли їх винаходи не просто притягнули увагу всього людства, але й стали причиною смерті самого винахідника.

Франц Рейшельт винайшов костюм-парашут

Рейшельт завжди був переконаний, що в силах розробити костюм, який може перетворитися на парашут. Француза австрійського походження, який був відомий як «Літаючий кравець» не стало 4 лютого 1912, коли в своєму костюмі він стрибнув з першої платформи Ейфелевої вежі. Спочатку було заплановано використати манекен, але він вирішив сам протестувати свій винахід. На жаль, костюм-парашут був всього лише бажанням. Його ще доставили в госпіталь, хоча тіло вже було бездиханне. Є навіть відео смертельного стрибка Рейшельта.

Макс Вал’є винайшов рідкопаливний ракетний двигун

На передньому краї всієї ракетної науки в Німеччині перебував Макс Вал’є, крім того був одним із засновників Товариства космічних польотів. У 1930 році велися роботи над рідкопаливними ракетами, і Вал’є хотів провести перший тест-драйв ракетної машини з таким двигуном. Але цей тип двигуна його знищив, 17 травня того ж року, Вал’є працював над ракетою, яка вибухнула в його берлінській лабораторії, її металевий фрагмент пробив легеневу артерію винахідника і вбив його.

Отто Лілієнталь винайшов планер

Його називали «Король планерів», він був піонером авіації і робив багато експериментів, крім того Лілієнталь першим здійснив приголомшливі, документально засвідчені, повітряні польоти. Завдяки йому суспільство почало чітко розуміти, що розвиток літаючих машин цілком реальний. На жаль, зробивши більше 2000 польотів, Лілієнталь загинув 9 серпня 1896 року, коли його планер спікірував з висоти близько 55 футів (близько 20 м). Під час падіння винахідник зламав хребет і помер наступного дня. Але його останні слова були досить оптимістичні: «Жертви неминучі».

Жан-Франсуа Пілатр де Роз’є винайшов Кулю Роз’є

Жан-Франсуа Пілатр де Роз’є – видатний авіатор, з не одним досягненням, яким можна пишатися. У 1783 році він, разом з маркізом д’Арландесом, здійснив перший політ на повітряній кулі, керований людиною. Але кулі на яких він літав не були пристосовані для довгих польотів, то він розробив свою кулю, в якій використовувався водень і гаряче повітря. Під час польоту кулю повернуло назад до суші через зміни вітру і несподівано сплюснуло. Вони впали з висоти понад 500 метрів. Крім того, через 8 днів померла і наречена Роз’є, яка за припущеннями покінчила з собою.

Аурель Влайку винайшов аероплан

Інженер-винахідник Аурель Влайку побудував свій перший аероплан, на якому в 1910 році здійснив політ. У 1912 році він виграв безліч призів за свій другий аероплан. До нещастя, його власне дітище і стало причиною смерті. 13 вересня 1913, коли «Влайку 2» було відмовлено в перетині Карпатських гір, він уже працював над моделлю «Влайку 3», але почувши, що румунські пілоти все ж планують перетнути Карпати, вирушив у путь на старій моделі. Це коштувало йому життя.

Читати також:

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме...

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію,...