Історія успіху Інгвара Кампрада

Може і не дуже відоме його ім’я, але ця людина стала засновником величезної мережі магазинів IKEA, яка торгує товарами для дому і відома у всьому світі. Цей чоловік зумів стати дуже успішним і лідером у своїй галузі, тому ми хочемо розповісти вам історію цього успіху.

Молодий Кампрад свої перші торгові операції здійснював ще в школі. Тоді він придбав всі олівці і сірники оптом, а після цього почав продавати їх у кілька разів дорожче своїм однокласникам.

Вже в п’ятнадцять років такий бізнес перестав його влаштовувати і до накопиченого капіталу він додав гроші, які йому позичив батько (але він не розповів татові для чого гроші, Кампрад зумів переконати його, що вони потрібні йому на навчання). За допомогою отриманої суми він відкрив власну фірму, яка пропонувала всякі дрібниці. Хоча його однолітки в той час просто гуляли і розраховували на батьків.

Його власні ініціали стали акронімом IKEA, в поєднанні з назвою ферми сім’ї Elmtaryd (E) і найближчого села Agunnaryd (A).

Щоб до нього прийшло побільше відвідувачів, юний, але тямущий підприємець пообіцяв кожному відвідувачеві булочку з кавою. Він навіть сам був здивований, коли на захід прийшло більше тисячі чоловік! Ця презентація не стала останньою, але булочку отримали всі. А от ідею з швидким харчуванням у магазині Інгвар Кампрад гарненько запам’ятав. Минув свій час, і вже кожен магазин ІКЕА отримав обов’язковий ресторан.

В національні кольори Швеції, тобто жовтий і синій, пофарбовані абсолютно всі мережі ІКЕА.

Інгвар Кампрад завжди живе тільки в тризіркових готелях, хоча без проблем може дозволити собі і п’ять зірок. А якщо сніданок входить в ціну, то він намагається поїсти до упаду, щоб до вечора не хотілося їсти. Він дуже рідко їздить на таксі у відрядженнях, надаючи перевагу громадському транспорту, де можна дізнатися справжні смаки народу.

Кампрад ніколи не вчився в університетах, а викладачі в школі дуже довго не могли навчити його читати. Але в 1945 році він був випущений з вищої комерційної школи в Гетеборзі, це і стало єдиною його професійною освітою. Ентузіазм чудово замінив йому університетський диплом. У нього є відмінна фраза, що може стати стимулом для кожного: «Якщо працюючи, ви не відчуваєте величезного ентузіазму – можете вважати, що третина вашого життя пішла нанівець!».

Читати також:

Форд: хороша ідея через безглуздий випадок

Форд: хороша ідея через безглуздий випадок

16 червня 1903, Генрі і одинадцять його друзів-ентузіастів, зібравши пристойну суму в 28000 доларів,...

Працьовитість і контроль – секрет успіху Джона Рокфеллера

Працьовитість і контроль – секрет успіху Джона Рокфеллера

Джон Рокфеллер (1839-1937) – американський мультимільйонер і підприємець, унікальна людина, чиє...