Найцікавіші факти про Альберта Ейнштейна

Знамениту формулу Е = mc2 знає багато хто, але що ж ще ви знаєте про цю велику людину?

Далеко не вундеркіндом його вважали в дитинстві. Багато хто навіть сумнівався в його повноцінності, а його мати отримала чимало прикростей через дитину з великою головою – вона навіть підозрювала якесь вроджене каліцтво своєї дитини.

Замкнутим, повільним і дуже ледачим зарекомендував себе Ейнштейн в школі. Всі вважали його ні на що не здатним і навіть досить жорстоко висміювали. А вчителі безпосередньо говорили, що Альберт не зможе нічого путнього добитися.

Він так і не отримав атестата в гімназії, але заявив своїм батькам, що може сам підготуватися до вступу у Вище технічне училище в Цюріху (політехнікум), але і тоді Ейнштейн просто провалився.
Навіть після того, як його все-таки прийняли до технікуму, Альберт часто прогулював лекції, проводячи час за читанням журналів з останніми науковими теоріями в кафе.

Після того, як він отримав диплом, його взяли на роботу в патентне бюро, де він був експертом. Але так як сама оцінка технічних характеристик займала у нього не більше десяти хвилин, то він весь час займався розробками власних теорій.

У Берліні, в 20-і роки 20 століття почалася кампанія проти Ейнштейна. Нападки і виступи науковців прикривалися критикою теорії відносності. На всі гоніння вченого влада відповідала мовчанням. У 1933 році, коли до влади прийшов Гітлер, Ейнштейн змушений був тікати в Америку. Нацисти були в люті через це, тому всі його документи, які залишилися в Німеччині були знищені, а його літній будиночок – конфіскований.

Саме Ейнштейн і Мерлін Монро стали справжніми кумирами Америки 1950-х років. Вона стала символом краси, а він – еталоном геніальності. У той час кожен чув такий анекдот: «Мерлін Монро і Альберт Ейнштейн зустрілися на прийомі. «Якби ми мали дитину, – звернулася актриса до вченого, – він успадкував би твій розум і мою красу. Це було б чудово. «А якщо він вийде гарним, як я, і розумним, як ти?» – Посміхнувся Ейнштейн ».

Є навіть чутки про те, що Ейнштейн захоплювався Мерлін, при цьому вона абсолютно не відштовхувала його і навіть відповідала симпатією. Але цього підтвердити зараз неможливо, а ось те, що їх пов’язувала обопільна повага – це точно.

Єдина жінка часів Альберта Ейнштейна, яка зрозуміла теорію відносності, стала Марія Кюрі.

Читати також:

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме...

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію,...