Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме так. Якщо навіть людину повністю паралізувало, то це ще не причина відмовлятися від цікавого життя і можливості приносити користь суспільству. Самим яскравим тому прикладом є Стівен Хокінг.

Серед космологів і фізиків теоретиків наших днів – це один з найбільш впливових вчених. Він є членом Лондонського королівського товариства, а також володарем величезної кількості наукових премій і нагород.

8 січня 1942 в сім’ї медика-дослідника та секретаря народився Стівен. Він закінчив Оксфордський університет в 1962 році, після чого у нього з’явилися перші симптоми страшного бічного аміотрофічного склерозу, які з часом прикували чоловіка до інвалідного візка.

У 1965 році Стівен одружився і став щасливим батьком трьох дітей.

У 1985 році через важку операцію на горлі зовсім втратив можливість розмовляти. З того часу він спілкується за допомогою синтезатора мови. До того часу його вже повністю паралізувало, а трохи пізніше рухомим став тільки мімічний м’яз, на який закріпили датчик, керуючий комп’ютером.

При всьому цьому Стівен Хокінг зробив величезний внесок у вивчення квантової гравітації і космології. Також він вивів багато теорій і зробив розробки в галузі вивчення чорних дір. Взагалі він досить активно популяризує науку.

Про цього генія є багато фільмів, статей і книг. Крім того, його часто згадують у художніх фільмах, серіалах і мультфільмах.

Хокінг веде дуже активний спосіб життя, незважаючи на обмежені фізичні можливості і похилий вік. А в 2007 році він навіть здійснив політ у невагомості. Він дійсно може стати прикладом для багатьох людей, які нічого не намагаються зробити, посилаючись на погане здоров’я.

Читати також:

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію,...

Великий першовідкривач – Томас Едісон

Великий першовідкривач – Томас Едісон

Томас Алва Едісон вважається одним з найбільш геніальних винахідників всіх часів. Якби не його...