Форд: хороша ідея через безглуздий випадок

16 червня 1903, Генрі і одинадцять його друзів-ентузіастів, зібравши пристойну суму в 28000 доларів, подали заявку на заснування промислового підприємства в штаті Мічиган. Але цьому передував  цікавий випадок.ford1

Одного разу 1872 син одного ірландського іммігранта, працюючи на фермі свого батька поблизу міста Дірборна (штат Мічиган, США), впав з коня. Наслідком цієї, здавалося б, цілком тривіальної події, стало тверде рішення хлопця створити транспортний засіб, завдяки якому людина перестала б залежати від примх тварини. Цим наїзником-невдахою і був Генрі Форд (Henry Ford).

Таким чином, вже в 1903 році утворилася компанія Ford Motor. На той час біля витоків компанії було дванадцять бізнесменів зі штату Мічиган на чолі з Генрі Фордом, який, власне, володів 25,5% акцій підприємства і обіймав посади віце-президента і головного інженера компанії. Хлопці переобладнали під автомобільний завод колишній фургон-фабрику на Мек-Авеню в Детройті. І вся діяльність зводилася до того, що бригади, які складалися з двох-трьох робітників, збирали автомобілі із деталей, що за замовленням виготовляли інші підприємства. І цей процес відбувався під безпосереднім керівництвом Форда.Henry Ford With 1921 Model T

Перший свій автомобіль компанія продала 23 липня 1903 року. Ним стала «бензинова коляска» з приводом від двигуна потужністю 8 л.с.., названа “Модель”. Про ці автомобілі говорили як про “сучасні машині на ринку, якими може керувати навіть 15 – річний хлопчик”.

Так, компанія Ford Motor почала успішно працювати. Вже через десять років Генрі Форд прославився як людина, що подарувала миру “Модель Т” – автомобіль, доступний кожному. Компанія Ford Motor першою серед виробників автомобілів ввела конвеєр. Завдяки цьому технологічному нововведенню вдалося знизити вартість моделі Tin Lizzy (“Моделі Т”) від 850 до 290 доларів.

У чому ж секрет успіху компанії Ford Motor? Створюючи свою фірму, Генрі Форд мріяв про автомобіль, чия вартість не перевищувала б річного доходу простих робітників. Мова йде про тих робітників, які збирали машини на заводі в Детройті.

Таким чином, підприємливість і схильність до ризику Генрі Форда, а також здоровий глузд і хороша поставлена мета дозволили молодому хлопцю стати одним з найвідоміших людей планети, з якого варто брати приклад для наслідування.

Читати також:

Працьовитість і контроль – секрет успіху Джона Рокфеллера

Працьовитість і контроль – секрет успіху Джона Рокфеллера

Джон Рокфеллер (1839-1937) – американський мультимільйонер і підприємець, унікальна людина, чиє...

Історія успіху Інгвара Кампрада

Історія успіху Інгвара Кампрада

Може і не дуже відоме його ім’я, але ця людина стала засновником величезної мережі магазинів...