Стародавня цариця померла через любов до зволожуючого крему

Вчені з університету Бонна дізналися, що стародавня цариця Хатшепсут померла через передозування зволожуючим кремом. У гробниці, поруч з царицею, був знайдений флакончик з маззю, вміст якого дозволив дослідникам проаналізувати ситуацію.

Ще в 1903 році гробницю KV60, в якій була мумія цариці Хатшепсут, виявив і відкрив Говард Картер. Але тільки в 2007-му році була можливість упевнитися, що гробниця дійсно належить саме цариці Єгипту 15 століття до нашої ери. Ще при дослідженнях вчені з’ясували, що Хатшепсут була досить низенька, всього 150 см, і огрядна жінка. А причиною смерті назвали цілий букет різноманітних захворювань на чолі з раком кісток.

Для того, щоб зрозуміти, що привело до розвитку онкології у великої цариці, було проведено масу розслідувань, але відповідь виявилася не так вже далеко. У гробниці Хатшепсут, біля неї був знайдений флакончик, дослідження якого і привели до вірного шляху. Спочатку всі дослідники були впевнені в тому, що посудина була призначена для зберігання парфумів. Але сканування за допомогою рентгена показало, що там присутня велика кількість пальмової олії, а також масла мускатного горіха. Крім того, у складі були виявлені компоненти, які використовували для приготування кремів для дуже сухої шкіри.

Те, що цариця Хатшепсут страждала багатьма шкірними захворюваннями, а зокрема і псоріазом, говорить той факт, що ними ж хворіли багато її родичів. А композицію монаршого крему довершували вуглеводні, які можна було отримати з креозоту і бітуму. Навіть донедавна, дані компоненти використовували для лікування різних шкірних захворювань, поки не було доведено, що вони мають канцерогенну дію на організм.

На думку вчених, саме тривале і рясне використання такої мазі, з її складом, забезпечило цариці Хатшепсут онкологічне захворювання кісток і призвело до її смерті.

 

Читати також:

Сильна і пристрасна Клеопатра

Сильна і пристрасна Клеопатра

Перша жінка-політик, остання з фараонів, цариця і поетеса, фармацевт і дослідник, полководець...

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Принцеса Діана – зірка англійського монаршого роду

Одна з найбільш яскравих жінок минулого сторіччя – принцеса Діана. Сьогодні про її життя навіть...