5 видатних жінок – лауреатів Нобелівської премії

Шведська королівська академія наук з Нобелівським комітетом присуджують Нобелівську премію, яка покликана відзначити найвидатніших особистостей, які зробили свій внесок у науку, мистецтво і світову діяльність у загальному. Але серед 826 номінантів на премію виявилося тільки 43 жінки. Ми пропонуємо вам дізнатися про 5 перших і найбільш відомих.

Марія Склодовська-Кюрі в 1903 році стала першою жінкою, що отримала Нобелівську премію за внесок в область фізики. Разом з П’єром Кюрі, своїм чоловіком, вона змогла показати нові можливості радіоактивних явищ. Трохи пізніше, в 1911 році, за відкриття полонію і радію, вона стала лауреатом премії в області хімії.

Берта фон Зуттнер стала лауреатом Нобелівської премії в 1905 році. Це письменниця з Австрії, яка була активним міжнародним діячем пацифізму. У своїх романах «Геть зброю!» і «Епоха машин» вона різко критикує мілітаризм і націоналізм в різних країнах Європи. Баронеса Берта фон Зуттнер стала засновником «Австрійського товариства миру», Гаазької мирної конференції 1899 року і «Бернського бюро миру».

Першу літературну премію серед жінок отримала Сельма Оттілія Ловіса Лагерлеф в 1909 році. Це шведська письменниця, яка написала «Дивовижна подорож Нільса Хольгерссона по Швеції» – казку, задуману у вигляді пізнавальної книги, як енциклопедії з географії, культури та історії Швеції.

Герті Корі стала першою жінкою, котра отримала Нобелівську премію в галузі медицини в 1947 році, спільно з чоловіком. Разом вони змогли відкрити каталітичне перетворення глікогену.

Премія пам’яті Альфреда Нобеля з економічних наук була створена в 1968 році центральним банком Швеції. А перша жінка, яка її отримала – Еліонор Остром, 2009 рік. З 1965 року вона працювала в університеті штату Індіани (США) і вивчала роль зростання держави в економіці, а також вплив такого зростання на різні коливання ринку.

Читати також:

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Геній в інвалідному кріслі – Стівен Хокінг

Дуже часто ми чуємо про те, що «в здоровому тілі – здоровий дух», але іноді не все виходить саме...

Великий першовідкривач – Томас Едісон

Великий першовідкривач – Томас Едісон

Томас Алва Едісон вважається одним з найбільш геніальних винахідників всіх часів. Якби не його...